piątek, 8 stycznia 2010

Posiedzenie Komisji PPiOŚ Dzielnicy Mokotów

W dniu 14 stycznia 2010 roku (czwartek) o godzinie 14:00 odbędzie się w Radzie Dzielnicy Mokotów (ul. Rakowiecka) posiedzenie Komisji. Omawiane będą dalsze kroki w sprawie zagospodarowania obszarów Jeziorka Czerniakowskiego, kwestii ustanowienia strefy ochronnej, ustanowienia planu ochrony rezerwatu itp. Przedstawione zostaną wyniki analiz dotyczących strefy Jeziorka Czerniakowskiego. Serdecznie zapraszamy do pojawienia się na posiedzeniu Komisji (posiedzenie jest otwarte).

Z pozostałych informacji uzyskanych z Rady Dzielnicy: interweniował Konserwator Zabytków w kwestii wykorzystywania jako drogi dojazdowej na budowę ul. Wolickiej. Szczegóły tej sprawy pojawią się już wkrótce, po uzyskaniu dokumentów. [z powodu niejednoznaczności uzyskanych informacji dalsza część wpisu o ustanowieniu służebności i braku wniesienia odwołania przez Spółdzielnię usunięta w dn. 13.01.2010r w celu wyjaśnienia sytuacji. Do czasu uzyskania formalnego wyjaśnienia tych zdarzeń  i pozyskaniu dokumentów potwierdzających stan faktyczny poprzednią informację proszę traktować jako niepotwierdzoną i niebyłą. Przygotowywane jest oficjalne pismo z prośbą o wyjaśnienie do Zarządu Spółdzielni]

Kolejna informacja jest taka, że w związku ze Skargą wysłaną do Wojewody Mazowieckiego 30 października 2009 roku dopiero pod koniec grudnia do Urzędu Wojewódzkiego trafiły dokumenty potrzebne do jej rozpatrzenia. Ten fakt szkoda nawet komentować. Wyjaśnia to jednak, dlatego nie został dotrzymany termin 30 dni na odpowiedź. Pozostaje liczyć, że odpowiedzi jednak się doczekamy.

W międzyczasie zaś na stronach firmy Marvipol w części poświęconej inwestycji Apartamenty Mokotów Park pojawiła się, zupełnie oficjalnie, informacja już nie o jednym budynku , a o TRZECH budynkach. Na tym blogu od początku sygnalizowano, że co innego mówią urzędnicy a co innego jest w komunikatach  branżowych. Czy za chwilę liczba trzech budynków skoczy na kilkanaście, żeby, zgodnie z zapowiedziami, inwestor mógł zrealizować "nawet 2400 mieszkań" na tym terenie? Co na to p. Ochmański, rzecznik Ratusza, jeszcze w listopadzie 2009 roku twierdzacy, w programie TVNWarszawa, że "miasto wynegocjowało ograniczenie inwestycji do jednego budynku" ? Co z obietnicą p. Mikosa, dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Miasta Warszawy, że do czasu uchwalenia PZP dla Czerniakowa Południowego nie będą wydawane nowe WZtki otoczenia rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego? Obecnie wniosek o następne dwa (?) budynki jest rozpatrywany przez RDOŚ.

10 komentarzy:

 1. Deweloper budujący osiedle nad jeziorkiem zasłynął już w przeszłości z agresywnych działań i nieliczeniem się z opinią środowiska, sąsiadów.. Przypomnej tutaj wybudowanie wieżowca na skarpie,w terenie chronionym, który skutecznie utrudnił napowietrzanie Śródmieścia blokując ten kanał napowietrzajacy.Nie pomogły protesty obroców skarpy, ekologów. Tu będzie to samo jeżeli mieszkańcy osiedla się nie zorganizują będziemy mieli ruch budowy, ruch z nowowybudowanych mieszkań (a mają też być usługi - zaopatrzenie)uliczkami osiedla, które zostaną rozjeżdżone w szybkim tempie. Nie wspomnę o hałasie, spalinach, wibracjach od wielotonowych samochodów.Jestem ciekaw jak wygląda zgoda na skomunikowanie budowy od Bernardyńskiej 16/18 -tam nie ma drogi jest jakaś piaskownica, huśtawka... Kto się pod nią podpisał i dlaczego? A betonowa rura nad kanałkiem ma też swojąwytrzymałość.Słuszna jest sugestia, że nowa inwestycja powinna być skomunikowana bezpośrednio do Czerniakowskiej jednak żaden urbanista się nie pochylił nad terenem, a deweloper korzysta z okazji (o czym wyżej).
  Jedynym rozwiązaniem sytuacji jest wynajęcie profesjonalnej kancelarii prawnej, doświadczonej w sprawach prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami, i nie najtańszej - to musi kosztować jeżeli chcemy dalej żyć we względym spokoju. Może trzeba się opodatkowaćna ten cel? Na rodzinę nie bedą to duże koszty a warto. Inaczej zrobią nam PIEKŁO.
  Waldek mieszkaniec osiedla

  OdpowiedzUsuń
 2. "Na terenie dolnego Mokotowa, w kompletnie dziewiczym terenie, w otulinie Rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego, powstaną trzy budynki apartamentowe tworzące inwestycję Apartamenty Mokotów Park" -- więcej na stronie marvipolu gdzie znajdziecie też nowe ilustracje, oczywiście nie pokazujące którędy będzie dojazd do nowej inwestycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nooooo..a miał być jeden i tylko jeden. Pan z ratusza aż się zachłystywał jak opowiadał w TVN Warszawa jak to miasto świetnie negocjowało z developerem. Urzędnicy nas oszukali, nie pierwszy raz zresztą, ot co. Do prokuratora z tym!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeciez pani radna Maria Rosołowska jest jednocześnie w Radzie Nadzorczej Energetyki!
  Nic nie wiedziała o piśmie i 14-dniowym terminie na odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, nie jestem zaskoczony tymi informacjami. Patrząć na dziłania inwestora oczekiwałem jakiegoś zagrania w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.mokotow.waw.pl/page/index.php?str=473&id=2208 "Ogloszenie Prezydenta m. st. Warszawy o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Jeziorka Czerniakowskiego z dnia 16.12.2009 r." trafiło na stronę Urzędu Dzielnicy Mokotów 7 stycznia 2009 r. "Zainteresowani mogą składać wnioski" "w terminie do 15 stycznia 2010 r." Tym razem może się udać zmieścić w terminie :-), mimo że termin powinien chyba obowiązywać przez miesiąc plus 14 dni (czy nie?), oraz że ten miesiąc był akurat miesiącem świątecznym, z dużą ilością dni wolnych od pracy. A załącznik niczym nie przypomina np. tego, co widzieliśmy u Pana Mikosa ani nie uwzględnia inwestycji planowanych (?) po "drugiej" stronie Jeziorka... Zatem do jakiego dokumentu mają odnosić się wnioski zainteresowanych? Czy zainteresowani będą mieli dostęp do aktualnych dokumentów przed składaniem wniosków? Hm...

  OdpowiedzUsuń
 7. 7 stycznia 2010 r.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogłoszenie z 7 stycznia o przystąpieniu do sporządzania dotyczy PZP rejonu Jeziorka Czerniakowskiego, a nie Czerniakowa Południowego.Zakres widać dość wyraźnie na załączonej mapce. Na wcześniejszych spotkaniach były prezentowane warianty PZP Czerniakowa Południowego. Do tego właśnie PZP Jeziorka Czerniakowskiego będzie dotyczyło posiedzenie Komisji PPiOŚ, na pewno warto i trzeba na nim podnieść temat: co dalej z PZP Czerniakowa Południowego.

  OdpowiedzUsuń
 9. PRAWO chroni przyrodę, zabrania zabudowy otuliny rezerwatu. Jeśli urzędowe decyzje naruszają to PRAWO, to mamy do czynienia z BEZPRAWIEM. Z wielu okoliczności można domniemywać, że niewykluczone jest tu też PRZESTĘPSTWO. Czy o tym wie PROKURATURA?
  Poza tym dlaczego my, mieszkańcy jesteśmy traktowani tak OKROPNIE przez władze stolicy? Czy to jeszcze moje, nasze miasto???

  OdpowiedzUsuń
 10. http://gazetadom.pl/nieruchomosci/1,102725,7448431,Magia_jeziorka_przyciaga_klientow.html

  Zachęcam do wyrażenia swojej opinii pod artykułem

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.