czwartek, 21 stycznia 2010

Moderacja komentarzy

O godzinie 17:15, po uruchomieniu dodatkowych zabezpieczeń moderacja została wyłączona.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Google nie rozlicza serwisów Blogger.com z transferu. Wszelkie próby  generowania sztucznego ruchu (które zostały zarejestrowane i zachowane wraz z adresem IP z którego dokonywano tych działań, do ewentualnego dalszego wykorzystania) w związku z tym nie mają większego sensu. Tego bloga nie uda się zablokować. 

Niestety ze względu na zachowanie pewnego pana (tożsamość jest mniej więcej znana i zostanie prędzej czy później potwierdzona na podstawie zalogowanych adresów IP i cookies wraz z wyciągnięciem wszelkich możliwych konsekwencji) przez pewien czas komentarze będą moderowane, żeby uniknąć kolejnych śmieci na blogu. O wyłaczeniu moderacji poinformujemy. Do tego czasu każdy komentarz będzie musiał zostać zatwierdzony przed publikacją, stąd ich pojawienie się na blogu będzie trochę opóźnione. Nie chcemy pozbawiać ludzi możliwości anonimowej wypowiedzi, zwłaszcza że jak pokazała sprawa z głuchymi telefonami podawanie swoich danych może narażać na nieprzyjemności. Dlatego nadal można przysyłać swoje opinie bez konieczności logowania się w serwisie Google. To nie ma być forma cenzury tylko tymczasowa kontrola do momentu rozwiązania problemu.

6 komentarzy:

 1. jak widze ewidentnie nie prawdziwe informacje to informacje z ktorymi nie zgadza sie administrator :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cenzura jak za komuny, jak tylko ktos pisze cos nie w smak adminowi to jest wycinany, jak dla mnie wraz z cenzura blog stracil ostani procent wiarygodnosci

  OdpowiedzUsuń
 3. chodzi o to, zeby na temat pisać, a nie zaostrzać konflikty. Jesli uważasz, ze trolle są wiarygodne, to współczuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez w pełni popieram administratora bloga, aby banować prowokatorów.

  Swoją drogą po publikacji na blogu informacji o głuchych telefonach, skończyły się one jak nożem uciął. Przynajmniej u mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaraz kojarzy mi się piekne dzielo "Folwark Zwierzecy"

  cenzura..banowanie...inni nie maja racji, jezeli nie maja tego samego zdania zalosne to sie robi...
  a meritum tematu zniknelo gdzies w dymie klotni. Ja rozumiem ze wlasciciel bloga moze robic co chce ale w dwoch pierwszych zdnaia o blogu juz jest klamstwo :

  "Ten blog został założony, żeby na bieżąco prezentować mieszkańcom okolic Os. Bernardyńska w Warszawie to co się dzieje z ich osiedlem i otoczeniem, często bez ich udziału. Ma za zadanie również umożliwić komunikację pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi."

  OdpowiedzUsuń
 6. Owszem, ma umożliwić KOMUNIKACJĘ a nie dezinformację. Uprzejmie informuję, że zablokowałem wczoraj jedno statyczne IP z sieci PLIX (z którego przychodziła większość "dyskusji" samemu ze sobą. Sieć PLIX to węzeł oferujący b. szybkie łącza (od 1 GB/s) głównie dla firm. Dziś ta sama osoba łączy się przez GPRS z sieci PLUS i wkleja dokładnie te same bzdury, potwierdzając sam sobie własne "informacje" (o milionach, o rozkręcaniu tematu przez firmę Marvipol w celu obniżenia wartości ziemi, o tym że firma IBM jest przyjazna gejom). W obu przypadkach wysłałem wnioski do abuse obu sieci z prośbą o ustalenie kto korzysta z tych adresów IP powołując się na zjawisko trollingu. W przypadku PLIX będzie to o tyle łatwe że IP jest na stałe przypisane do klienta. Sygnaturka "pokrzywdzonego dyskutanta to" jest bardzo charakterystyczna co umożliwia łatwe gromadzenie dowodów. Dziękuję za uwagę.

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.