piątek, 20 listopada 2009

Kolejna inwestycja przy Osiedlu i Jeziorku

Okazuje się, że rzeczywiście w międzyczasie rozwiązał się worek z wydawaniem warunków zabudowy, o czym mieliśmy okazje się dowiedzieć podczas ostatniego reportażu. Wzmianka o "dwóch innych firmach które dostały już warunki zabudowy" zaczyna się konkretyzować. Od anonimowego internauty dowiedzieliśmy się, że wydano decyzję (prawdopodobnie WZ) o numerze 173/MOK/07 na wybudowanie w miejscu jednego z parkingów przy ul. Gołkowskiej (dawna pętla autobusowa, kilkadziesiąt metrów od brzegu Jeziorka Czerniakowskiego) budynku mieszkalnego 14 kondygnacyjnego z parkingiem podziemnym na 110 miejsc.  Zgodnie z otrzymaną informacją (zakładam że to jest w treści tego dokumentu, spróbuję to sprawdzić) inwestorem jest ARCH MAGIC Associated Architects sp. z o.o. Budynek ma mieć kubaturę 33 734 m3, pow.użytkowa 13 000 m2, pow.zabudowy 1000 m2, Właścicielem działki jest Skarb Państwa, w trwałym zarządzie ZDM, dostawcy mediów wyrazili zgody.

Z tego co się udało znaleźć w portfolio na stronie www firmy Arch Magic jest ona autorem projektów m. inn. Sadyba Best Mall, kampusu Uniwersytetu Warszawskiego oraz szeregu budynków multiplexu CinemaCity.

Przypominamy, że wydanie WZ nie oznacza jeszcze wydania pozwolenia na budowę. Różnice znajdziecie Państwo w Słowniczku obok.

5 komentarzy:

 1. Tez o tym słyszałem, już jakiś czas temu. Nie wiedziałem, tylko, że ma to być 14-piętrowy potwór. W tym kontekście nie dziwi,że na popularności zyskują najrozmaitsze teorie spiskowe,że ktoś świadomie podtruwa jeziorko, a to zarazkami cholery, a to czymś innym.

  Jeszcze uwaga bardziej ogólna: kto bedzie mieszkał w tych wszytskich nowych budynkach skoro setki mieszkań w Warszawie stoja pustych? Wystraczy się popatrzec na "apartmenty" zlokalizowane na skrzyzowaniu Limanowskiego i Czerniakowskiej - ani jedno światło się tam nie świeci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza okolica jest bardzo atrakcyjna i pewnie nie będzie problemu ze sprzedażą mieszkań. Szkoda tylko, że pozwalaja na tak wysoki dom. 14 pięter oznacza 12 + 2 poziomy garazu. Co do osiedla Budimexu to ludzie odbiraja tam mieszkania w grudniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widać w przypadku marvipolu 6 kodygnacji oznaczało dokładnie 6 pięter nad ziemią i DODATKOWO 2 piętra garaży. Obawiam się że szykuje się podobna sytuacja.

  OdpowiedzUsuń
 4. no dodatek będzie to inwestycja BARDZO blisko jeziorka

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe co stanie się z samochodami, które w tej chwili tam parkują (kolejny parking będzie zapleczem budowy)?

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.