piątek, 24 września 2010

Nowy parking społeczny przy ul. Gołkowskiej

Na osiedlu organizowana jest akcja powołania nowego parkingu społecznego w miejscu dawnego parkingu strzeżonego przy ul. Gołkowskiej. Mowa tu o terenie parkingu bliżej osiedla, który ostatnio przestał działać jako parking strzeżony. Jest możliwość wydzierżawienia terenu od gminy, na preferencyjnych warunkach (parking społeczny, a nie komercyjny). Parking ma liczyć 110-115 stanowisk, obecnie zapisało się już 70 osób. Jest więc jeszcze około 40 wolnych miejsc. Wszelkich informacji udzielają organizatorzy przedsięwzięcia pod numerami telefonów: 606 486 557 oraz 692 177 390.

7 komentarzy:

 1. Czy ktoś widział "plan" i może podzielić się informacją, co przewidziano po obu stronach ul. Gołkowskiej, od ul. Bonifacego do mostu. Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten projekt planu jest póki co nieważny. W studium są tam tereny usług sportu i rekreacji. Co będzie naprawdę to zależy od humoru urzędników i argumentów, niekoniecznie słowno-muzycznych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wracając późnym wieczorem do domu napotkałam niezabezpieczoną, nieoznaczoną stertę gałęzi (jak po wielkiej burzy) na chodniku przy nowym parkingu społecznym, tak, że nie dało się nim przejść. Podczas gdy chodnik po północnej stronie parkingu (między placem zabaw i parkingiem) jest prawie nieużywany, ten, o którym mówię jest głównym ciągiem pieszym prowadzącym do przejścia dla pieszych i na przystanek. Rozumiem, że są to prace związane z przejęciem parkingu, jako parking społeczny i w pełni popieram tę ideę, ale nie rozumiem, dlaczego praca została przerwana na takim etapie, że nie jest możliwe przejście chodnikiem. Jeśli nie można było zupełnie usunąć gałęzi, może przynajmniej powinny były znaleźć się tymczasowo na trawniku, nie na chodniku. Jak Państwo wiecie, przejście tym odcinkiem jest i tak utrudnione ze względu na brak oświetlenia i gałęzie, które przedtem wystawały z ogrodzenia, teraz są na ziemi i jak się domyślam, niedługo znikną. Jeszcze raz, popieram wszelkie prace mające poprawić sytuację, ale proszę również w czasie prac zadbać o bezpieczeństwo i komfort wszystkich mieszkańców osiedla.

  OdpowiedzUsuń
 4. W pełni zgadzam się z Panią z komentarza powyżej, że prace porządkowe na nowym parkingu społecznym i przy ogrodzeniu powinny być prowadzone z zachowaniem należytej staranności i z jak najmniejszą uciążliwością dla mieszkańców. Jednocześnie proszę pamiętać, że blog w żaden sposób nie jest powiązany z organizatorami i osobami odpowiedzialnymi za parking społeczny. Notka o parkingu została tu umieszczona wyłącznie w celach informacyjnych i aby poinformować potencjalnych chętnych że taka inicjatywa powstała. Dlatego wszelkie uwagi na temat prowadzonych prac najlepiej zgłosić bezpośrednio do zarządu parkingu. Z poważaniem. Admin.

  OdpowiedzUsuń
 5. Człowieku !!!!, trochę optymizmu, 1-2 dni i będzie dobrze, zniknie problem, który przeszkadzał Ci od miesięcy. Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Optymistycznie proszę pamiętać, że ludzie na wózkach, z wózkami i z różnymi innymi utrudnieniami w poruszaniu się moga się zdarzyć i to też są ludzie... a trawniki są ubikacją dla psów... Myślę, że w tym przypadku ktoś nie wziął tego pod uwagę, ale już jest lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 7. I tak trzymać !!!
  Ludziom, którzy społecznie podjęli się załatwienia sprawy parkingu należą się wielkie gratulacje.

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.