wtorek, 23 listopada 2010

Zmiany w Radzie Dzielnicy Mokotów

Otrzymaliśmy informację, że mimo naszego wsparcia "nasze" kandydatki na radne nie dostały mandatów na kolejną, VI kadencję. Oznacza to, że straciliśmy między innymi możliwość szybkiego otrzymywania informacji z Rady Dzielnicy Mokotów. Od teraz trzeba będzie jeszcze dokładniej i częściej analizować umieszczane, często z dużym opóźnieniem,  powiadomienia na BIP Warszawa. Kolejnym problemem jest niemal całkowita zmiana składu Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, przede wszystkim jej przewodniczącej.W związku z tym chyba nie możemy już liczyć na dalszą tak bliską współpracę i udział mieszkańców w jej pracach, jak to miało miejsce podczas minionej V kadencji Rady.

Chcieliśmy w tym miejscu podziękować, serdecznie podziękować za te ostatnie 2 lata wspólnej walki o Jeziorko i przyszłość Osiedla Bernardyńska Pani radnej Marii Rosołowskiej (zdjęcie z prawej), dotychczasowej przewodniczącej Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska i Pani radnej Agacie Klepaczko (zdjęcie z lewej), wiceprzewodniczącej Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny. Gdyby nie one, ich zaangażowanie, zaproszenia mieszkańców do współpracy przy tworzeniu lokalnego PZP, dziesiątki pism i odwołań, to bardziej niż prawdopodobne, że dziś Jeziorko już dawno byłoby zabetonowane. Obie Panie nie były radnymi "na pokaz". Razem z nami sprzątały brzegi Jeziorka, brały czynny udział w ważnych wydarzeniach  podczas których decydowała się jego przyszłość. Tym razem nie udało się.

Niestety w obecnej sytuacji, gdy jedna siła i jedna wizja będzie mogła kontrolować i samodzielnie decydować o planach dla naszej okolicy, ta perspektywa się znacznie przybliżyła. Próbkę priorytetów obecnie przejmujących władzę już mieliśmy okazję poznać. Do tej pory od nikogo z nich nie udało się uzyskać pomocy. Mieliśmy czekać...  Niektórych decyzji, niektórych zmian nie da się cofnąć. Czas pokaże, co będzie dalej.  Wiemy, czego się spodziewać, wiemy, że tym bardziej musimy patrzeć na ręce "nowej władzy". Pilnować, żeby nie obudzić się któregoś dnia na placu budowy. A dziś ... po prostu DZIĘKUJEMY.

Do Rady Dzielnicy Mokotów w naszych najbliższych okręgach (4 i 5) wybrano (najprawdopodobniej, to jeszcze nie są oficjalne wyniki) następujące osoby (partie w kolejności alfabetycznej):


Okręg wyborczy nr 4 (7 mandatów)

PiS
Sosnowski Radosław Artur
Szczegielniak Tomasz

PO
Mycka Michał Piotr
Laskus Małgorzata
Stępień Marcin
Karolak Anna

SLD
Maciejewska Maria

Okręg wyborczy nr 5 (5 mandatów)

PiS
Wasilewski Witold Ludwik

PO
Sosnowski Krzysztof Marcin
Jurczak Grażyna Alicja
Kozłowska Barbara

SLD
Stawicka Izabela Maria


Kompletne oficjalne wyniki wyborów do Rady Dzielnicy Mokotów można znaleźć tutaj.

3 komentarze:

  1. czy naprawde sadziecie ze One to robily bo im zalezalo na jeziorku, a nie robily bo im zalezalo na glosach?

    OdpowiedzUsuń
  2. Owszem, im zależy na Jeziorku i na mieszkańcach. W 2008 roku nikt nie myślał o wyborach, a i teraz gdy nie zostały wybrane obie Panie nadal będą działać w ramach organizacji pozarządowych. Jak chyba wszyscy zainteresowani wiedzą obie Panie są w zarządzie odpowiednio Platana i Mokotowskiego Forum Społecznego, które cały czas działają i są stronami w większości postępowań. Takie prowokacje są więc delikatnie mówiąc śmieszne. Jak to Pan raczył napisać chwilę wcześniej w innym komentarzu - myślenie nie boli, więc proponuję się zastosować do własnej rady :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Taaaaak, zwłaszcza radna Rosołowska robiła to dla naszych głosów, heh. Proponuję zerknąć z którego okręgu startowała i podpowiem od razu że to nie był okręg Bernardynskiej. Jak się chce jątrzyć to trzeba to robić umiejętniej.

    OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.