poniedziałek, 15 listopada 2010

Gorączka wyborcza. Materiał wyborczy Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba.

W związku z tym, że nieuchronnie zbliża się finał kampanii wyborczej i dyskusji politycznych nie unikniemy proszę potraktować ten wpis jako miejsce, w którym (i bardzo prosimy, tylko tutaj) można komentować kandydatów z Mokotowa. Oczywiście najlepiej byłoby oprócz uwag w stylu "tego lubię, tamtego nie, zła opcja, dobra opcja, dziwna opcja" podzielić się z pozostałymi odwiedzającymi ten blog np. pomysłami kandydata na rozwiązanie problemów ochrony Jeziorka Czerniakowskiego czy jego stanowiskiem w kwestii zabudowy terenów przy Jeziorku oraz co chce zaproponować obecnym mieszkańcom. Oczywiście pamiętamy wszyscy, że nadal obowiązują standardy publicznej wypowiedzi.

Poniżej umieszczamy na prośbę Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba ich stanowisko w sprawie wyborów, pod którym również się podpisujemy jako blog.


Oryginalny dokument w formacie PDF można pobrać stąd.

Serwis Wybory2010.pkw.gov.pl na bieżąco publikuje wyniki wyborów. Pod tym linkiem wyniki wyborów do Rady Dzielnicy Mokotów.

3 komentarze:

 1. Komentarze przeniesione zbiorczo z innego wpisu:

  Anonimowy pisze...
  Można zmienić wydających, 21.XI. Na takich przychylnych wiadomo komu decyzjach a zwłaszcza opiniach pojawia się zawsze nazwisko sldowskiego wiceburmistrza B. Czas to zakończyć, zwłaszcza że jest okazja.
  8 listopada 2010 13:55

  Anonimowy pisze...
  Czy B. popełnił jakieś przestępstwo? Jeśli jest to niewinny urzędnik samorządowy, podpisujący różne decyzje, to można go wymienić z imienia i nazwiska.
  9 listopada 2010 09:16

  Anonimowy pisze...
  Do informacji o tym kto kandyduje:
  Mówiąc szczerze to afiliacja tych pań walczących o w naszej (słusznej bez wątpienia)sprawie, nie budzi chyba zbytniego entuzjazmu wśród mieszkańców naszej dzielnicy. Przecież chyba nie tylko z tej opcji politycznej byli Ci którzy popierają nasze racje.
  15 listopada 2010 12:29

  Bernardyńska pisze...
  Nie wiem skąd wniosek na temat entuzjazmu lub jego braku w stosunku do kandydatek które były z nami od początku, gdy jeszcze łąka była łąką. Natomiast z przyjemnością poznam konkretne nazwiska radnych "z innych opcji" którzy palcem kiwnęli. Tylko proszę o nazwiska ludzi którzy zainteresowali się tematem wcześniej niż powiedzmy miesiąc temu. Obawiam się, że niestety ciężko będzie takich znaleźć. A co do "opcji politycznej" to w przypadku wyborów do samorządu naprawdę rozsądniej głosować na ludzi a nie na partie. To nie do partii można potem pójść na dyżur żeby przedstawić problem. Czekam więc na te pozostałe nazwiska, z przykładami działań jeśli można prosić.
  15 listopada 2010 12:39

  Anonimowy pisze...
  Tak niektórych w oczy kole że panie są z pisu? Dziwne, bo jak dla mnie to mogą być nawet z Marsa. Przynajmniej coś robią. A z PO to był jakiś chłopaczek ze dwa razy na początku i ciągle powtarzał że mamy czekać i że wszystko będzie dobrze. A miesiąc później ogrodzili łąki, tak to było dobrze. I jakoś później nigdy więcej tego dobrego radnego nie widziałem, tak samo jak nikogo innego z PO ani SLD.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może nie do końca na temat, ale dziś rano wychodząc do pracy widziałam jak gospodyni szorowała pojemnik na odpady segregowane z plakatów które ktoś w nocy nakleił, chyba na lakier bo ciężko schodziły. Wokół było pełno tych plakatów, na słupach, na skrzynkach elektrycznych i gazowych, na drzwiach zsypów, drzewach, wszędzie. Reklamowały przedsiębiorcę (H.P) z Limanowskiego próbującego się dostać do rady warszawy z listy PO. Ktoś pozaklejał nimi nawet powieszone tego samego dnia na dyktach plakaty innej osoby z PO, że o innych kandydatach nie wspomnę. Uważam że takie buractwo i śmiecenie powinno być penalizowane a ludzie tego pokroju to powinni dostać szczoty i ulice szorować a nie pchać się do polityki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ustawił tez swoje wielkie wizerunki na przyczepie przed komisjami wyborczymi nr 143 i 144. Mam nadzieję,że taka nachalna reklama przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego.

  Ciekaw jestem wyników, bo prognozy wyborcze dla obrońców jeziorka raczej nie wróżyły niczego dobrego.

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.