wtorek, 2 listopada 2010

TVN Warszawa kręci jutro materiał nad Jeziorkiem, godz. 16:55 na plaży

Otrzymaliśmy następującą informację:
W dniu 3 listopada (środa) o godz. 16.55 telewizja TVN organizuje spotkanie z mieszkańcami ul. Bernardyńskiej na plaży przy Jeziorku Czerniakowskim (zapewne w okolicach WOPRówki). 
Zapraszamy wszystkich mieszkańców, zarówno tych z Bernardyńskiej jak i z Sadyby. Spotkanie będzie pewnie nawiązywać do porannej konferencji RDOŚ. Przypominamy, że odbywa się ona również 3 listopada 2010 roku o godz. 11 w Centrum Prasowym PAP, przy ul. Brackiej 6/8. Na niej również warto się pojawić, żeby być na bieżąco w sprawach rezerwatu i planów zabudowy okolicy.

4 komentarze:

 1. Na stronie TVNu kolejny tekst o jeziorku. Dzisiaj o 7.10 wypowiadała się tam jakaś panienka w "kujonkach", kłamiąc i przeinaczając motywy obrońców Jeziorka. Wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1680591,0,1,coraz_blizej_wybory,wiadomosc.html

  Konflikt wokół Jeziorka Czerniakowskiego

  Jak zapewne większość z Was wie, spośród wielu konfliktów społecznych dotyczących zagospodarowywania przestrzeni miejskiej w Warszawie, najgłośniejszym w 2010 roku był ten związany zabudową otuliny Jeziorka Czerniakowskiego. W tym konflikcie po jednej stronie stanęło 21 organizacji społecznych zrzeszonych w Komisji Dialogu Społecznego ds. Środowiska Przyrodniczego, działającej przy m.st. Warszawy, okoliczne wspólnoty mieszkaniowe, prywatni właściciele gruntów, zwykli mieszkańcy Warszawy pragnący korzystać z wypoczynku w tym pięknym miejscu oraz radni Warszawy, zaś po drugiej – urzędnicy wydający decyzje oraz inwestor.

  No i od razu widać kto z kim w tym mieście trzyma sztamę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może nie na temat, ale czy ktoś widział zmienioną reklamę Marvipolu /Gołkowska-Powsińska- kościół/ Jeśli sie nie mylę zwiększyła sie liczba domów? Czyżby już mieli zgodę na następne kompleksy?

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej porze, w ciemności na plaży
  tylko silna żarówa kamery TV się jarzy.
  A nam, warszawiakom,
  w ten jesienny wieczór,
  zostawienie w spokoju tutejszej przyrody
  się marzy,,,

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.