poniedziałek, 14 czerwca 2010

Informacja o pikiecie przed Ratuszem 17 czerwca, godzina 13

Szczegóły tutaj: http://mamprawodozieleni.blogspot.com/2010/06/pikieta-17-czerwca-plac-bankowy-35.html
Organizatorem tego wydarzenia jest organizacja Zieloni 2004 będąca jedną z organizacji zrzeszonych w Komisji Dialogu Społecznego (KDS), w ramach którego przyjęto pod koniec kwietnia br. stanowisko Komisji w sprawie inwestycji w otulinie rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie. To, co w nim warto zauważyć to bardzo merytoryczne podejście do problemu podparte zarówno analizą ekspercką jak i wieloma odwołaniami do konkretnych aktów prawnych.
Informację o pikiecie można znaleźć również na stronie Towarzystwo Ochrony Herpetofauny Tryton.
Do akcji przyłączyło się też Miasto Ogród Sadyba.
Gwoli ścisłości: na tym blogu podajemy jedynie informację o samym wydarzeniu. Żadna z osób bezpośrednio związanych z blogiem Obronić Osiedle Bernardyńska nie jest współorganizatorem tej pikiety, niemniej oczywiście zachęcamy do udziału w niej wszystkich mieszkańców i sympatyków. Niestety pikieta odbędzie się w godzinach pracy. Jak napisała p. Joanna związane jest to z koniecznością dostosowania się do mediów oraz godzin pracy Ratusza.

Akcja została w dniu 16 czerwca w dość nietypowy i humorystyczny sposób rozpropagowana do mediów. Można o tym przeczytać w materiale TVN Warszawa  "Zabudowany Saski i Łazienki Ekolodzy wkręcają dziennikarzy".  Może taka forma w końcu przemówi do urzędników i osób odpowiedzialnych za decyzje związane z zabudowywaniem zielonych miejsc Warszawy, ukazując absurdalność pewnych decyzji?

6 komentarzy:

 1. Popieram i idę...)

  OdpowiedzUsuń
 2. o 13.00? No przecież wtedy akurat mieszkańcy sa w pracy...Ja nie będę mógł uczestniczyć pomimo szczerych chęci. Musicie się liczyć z małą frekwencją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy słyszał Pan o spotkaniu Komisji Dialogu Społecznego d/s Srodowiska Przyrodniczego
  Najbliższe spotkanie Komisji:

  16 czerwca 2010 roku
  godz.16:00
  siedziba Biura Ochrony Środowiska
  pl. Sokratesa Starynkiewicza 7/9
  sala konferencyjna
  Informacje można sprawdzić na stronie komisji.
  Czy na tym spotkaniu mogą być poruszane sprawy Jeziorka
  Informacja o pikiecie jest też na stronie Towarzystwa TRYTON

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  organizuje to KDS a scisle Zieloni i przewodniczaca KDSu + 17 organizacji pozarzadowych. Trzeba sie przygotowac bo bedzie prasa.Pikieta m.in. w sprawie Jeziorka.
  pzdr Jeziorko

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, dla ścisłości wiec oficjalnie zgłoszony jest przez organizację Zieloni 2004, natomiast rzeczywiście jestem jednym z organizatorów. Nie można jednak powiedzieć, iz pikieta organizowana jest oficjalnie w ramach działalności KDS, poniewaz zadania tego ciała jest inne. Staramy się tam "dialogować" z miastem, a sprawa jeziorka jest jednym z naszych ulubionych tematów. Godzina związana jest ze sposobem, w jaki media robią relacje w wydarzeń oraz z potrzebą by były to czas pracy Ratusza.
  jeszcze raz zapraszamy serdecznie
  pozdrawiam Joanna Mazgajska

  Zapraszamy tez na blog
  http://mamprawodozieleni.blogspot.com/

  oraz stronę na facebook pod tym samym tytułem
  TOH Tryton

  OdpowiedzUsuń
 6. Wtedy kiedy Pani Prezydent też jest w pracy... Inaczej nie można jej spotkać...

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.