wtorek, 2 lutego 2010

Budowa drogi

Od rana trwa aktywność budowlańców pomiędzy Bernardyńską 16 i 18, czego efektem jest też sporo komentarzy i maili na adres bloga. Mieszkańcy przysyłają zdjęcia, których niestety nie ma jak, ze względu na ograniczenia miejsca, powiesić na blogu. Dlatego wybrane z nich znalazły się w Galerii blogowego Chomika gdzie można je oglądać.

Na przemiał poszły sadzone przez ADM w latach '80 bzy, te same które każdej wiosny całkowicie odmieniały otoczenie wieżowców zamieniając je w pachnący ogród. Inna czytelniczka pisze, że "pod siekierę" poszedł również ponad 30letni kasztan. Żal patrzeć, ale trzeba robić zdjęcia. Niech będzie wyraźnie widać, co robią z otoczeniem naszych domów.

Za zdjęcia dziękujemy Pani Ewie i pani Basi. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś, można je przysyłać (w sensownej wielkości do 1-1.5 MB każde i formacie JPG) na skrzynkę kontaktową bloga podaną w lewym górnym rogu tej strony.

Dziś miała miejsce 39 sesja Rady Dzielnicy Mokotów. Jeden z punktów porządku obrad brzmiał "8. Stanowisko Rady dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w sprawie ataków Marvipol S.A. na radnych Dzielnicy Mokotów" Podczas dyskusji poruszano sprawę Jeziorka i budowy. Relacja już wkrótce.

Z dyskusji podczas sesji Rady Dzielnicy wynikało, że wycięcie drzew i krzewów pomiędzy blokami Bernardyńska 16 i 18 wymagało oddzielnego pozwolenia. Firma Marvipol posiada takie pozwolenie odnośnie działki nr 53 (na której toczy się budowa), natomiast nie przedstawiła takiego pozwolenia odnośnie terenu między blokami. W tej sprawie ma się toczyć postępowanie. Szkoda tylko, że nie przywróci to przerobionych na trociny bzów. Okazuje się że przy tego typu działaniach kategorycznie trzeba żądać POKAZANIA pozwoleń a nie tylko "oświadczeń".

2 komentarze:

 1. Czy coś komuś wiadomo o zgodzie na wycinkę tych drzew?

  Prawo (ustawa z dnia 16 kwietnia 2004r ,Dz. U. Nr92 poz. 880) o ochronie przyrody, (Dz. U. Z dnia 30 kwietnia 2004r.), rozdział o Ochronie terenów zieleni i zadrzewień) stanowi,że:

  zezwolenie wymagane jest na usunięcie (wycinkę lub przesadzenie) drzew i krzewów ozdobnych, w przypadkach gdy:
  * wiek drzew i krzewów ozdobnych przekracza 5 lat
  * drzewa i krzewy nie stanowią plantacji

  Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości (z zastrzeżeniem terenu wpisanego do rejestru zabytków) może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez Prezydenta Miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem do wniosku należy dołączyć zgodę jej właściciela.

  O ile mi wiadomo,nie jest to działka Marvipolu, a i te drzewa i krzewy są nieco starsze niż 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wieszajcie na chomiku, bo zdjęcia są słabo dostępne - a co z galerią w usłudze picasa web albums ? przecież zakładając konto w serwisie blogspot, automatycznie macie dostęp do wszystkich innych usług firmy google

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.