środa, 7 kwietnia 2010

"Za błąd urzędnik zapłaci nawet 12 pensji kary"

W portalu Interia.pl opublikowano ciekawy artykuł pod powyższym tytułem. Czyżby pojawiło się w końcu światełko w tunelu "dziwnych" decyzji i dowolnego interpretowania dokumentów przez urzędników? Jeśli ten przepis zostanie uchwalony, to może w końcu niektórzy się dwa razy zastanowią, zanim wydadzą taką a nie inną decyzję.

Zainteresowanym przypominamy, że 14 kwietnia 2010 r. w Naczelnym Sądzie Administracyjnym,
NSA ul. Boduena 3/5, sala G, godz. 10.30,  odbędzie się rozprawa na której będzie rozpatrywana skarga kasacyjna złożona przez kancelarie reprezentujące Wspólnoty Bernardyńska 16 i 18.

12 komentarzy:

 1. Artykuł ciekawy, propozcja również. Żeby tylko ta kara dotyczyła, faktycznie winnych!?
  Mam pytanie, czy ktoś wie kiedy ma sie odbyć sprawa w sądzie, dotycząca drogi miedzy 16 a 18.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz rozumię dlaczego tak się spieszą z ukończeniem drogi.Dziaj rozpoczęli już o 6,20! Myślę, że chodzi o to, by ogłsić w sądzie że droga już gotowa.
  Wczoraj Straż Miejska robila zdjęcia w/w drogi, czy to coś znaczy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz najbezpieczniej będzie nie podjąć żadnej decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 4. po co to pisac takie dyrdymały? ta sprawa dokladnie bedzie gdzie w NSA czy WSA i o ktorej godz?

  OdpowiedzUsuń
 5. ...Napisane jest w *Naczelnym Sądzie Administracyjnym*... A o której godzinie? Osobiście też nie wiem... Może można uzyskać tę informację bezpośrednio z NSA? http://www.nsa.gov.pl/index.php/pol/NSA/Kontakt-i-dojazd/Dane-adresowe,-kontakt

  OdpowiedzUsuń
 6. Czego dotyczy ta skarga?

  OdpowiedzUsuń
 7. NSA ul. Boduena 3/5, sala G, 14.04., godz. 10.30 - info od Zarządcy Wspólnoty Bernardyńska 18

  OdpowiedzUsuń
 8. A czy tam jest wstęp wolny? Może pojawilibyśmy się tam w większym gronie. Przeciez będą decydować o naszej przyszłości i jakości naszego życia. Szczególnie mieszkańcy 16, 18 a może także najbliższych bloków?!

  OdpowiedzUsuń
 9. Posiedzenia sądu jeśli nie postanowiono inaczej mają charakter otwarty i każdy może usiąść w ławkach dla publiczności. Należy jednak pamiętać, że bycie publicznością niesie pewne zobowiązania. W szczególności nie wolno robić ani głośno mówić nic, co mogłoby zakłócić przebieg rozprawy ewentualnie obrazić sąd. To ostatnie może skutkować karami porządkowymi od kilkuset złotych do kary aresztu włącznie. Na Radzie Warszawy wystąpienia niektórych osób wywoływały dość żywe reakcje które w sądzie są niedopuszczalne. Poza tym oczywiście warto przyjść i śledzić przebieg rozprawy. Im więcej ludzi tym trudniej się zamiata pod dywan.

  OdpowiedzUsuń
 10. I jak z tą kasacją?

  OdpowiedzUsuń
 11. Odrzucona! Tak Wspólnot jak i Marvipolu.

  OdpowiedzUsuń
 12. A jakieś szczegóły? Wspólnoty wnosiły o kasację w sprawie drogi, ale o jaką kasację wnosił developer?

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.