czwartek, 10 grudnia 2009

Idą Święta - niestety to czas żniw dla złodziei

W temacie skargi do Wojewody Mazowieckiego ciągle bez zmian. Mimo, że już 2 tygodnie temu powinna się pojawić odpowiedź to do dziś (sprawdzone w Radzie Dzielnicy) się nie pojawiła.

Idą Święta Bożego Narodzenia. Ten czas niektórzy z nas będą spędzać poza domem, u rodziny. Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych mieszkań, aby po powrocie nie czekała na nas bardzo niemiła niespodzianka. Niestety amatorzy cudzej własności już rozpoczęli "żniwa". 9 grudnia zostało okradzione jedno z mieszkań na parterze bloku Bernardyńska 2. Lokatorka wyszła tylko na chwilę do sklepu i to wystarczyło złodziejom, żeby przez uchylone okno dostać się do środka i kompletnie splądrować mieszkanie. Przerażający jest fakt, że działo się to w biały dzień, wśród ludzi i nikt niczego nie zauważył. W tym miejscu apel w imieniu jednej z naszych mieszkanek:
Jeśli ktoś z Państwa widział w środę 9 grudnia około godziny 14  mężczyznę (lub mężczyzn), w tym jednego krótko ostrzyżonego, ubranego prawdopodobnie w beżową bluzę/kurtkę oddalających się najprawdopodobniej w stronę działek/Jeziorka proszony jest o jak najszybszy kontakt z Policją na ul. Okrężnej.
Dzielnicowy zna sprawę, pokieruje dalej do funkcjonariusza prowadzącego dochodzenie.

Zwracajmy uwagę na wszelkie podejrzane osoby kręcące się i wystające pod oknami naszych bloków. Policjanci przybyli na interwencję w powyższej sprawie zadeklarowali, że będą reagować na każde takie zgłoszenie. Przyjadą, wylegitymują, wprowadzą element "zagrożenia dla złodzieja, bo ktoś jednak patrzy". Wyżej opisane zdarzenie niestety nie jest odosobnione a okres świąteczny sprzyja złodziejom. Znamy naszych sąsiadów. Obcy powinni wzbudzać uzasadniony niepokój. Dbajmy o sąsiadów, a sąsiedzi zadbają o nas. Pamiętajmy, żeby powiadomić sąsiadów, jeśli wyjeżdżamy. Zostawmy telefon, kontakt do rodziny. Pilnujmy, żeby okna były zamknięte (uchylone w pionie okno również umożliwia złodziejowi dostanie się do środka). Jak widać nie ma znaczenia czy wychodzimy na kilka godzin czy tylko na kilka(naście) minut. Za każdym razem zamykajmy nasze mieszkanie tak jakby nas miało nie być cały dzień. Nie pozwólmy się okradać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.