czwartek, 22 października 2009

Marvipol dostał pozwolenie na budowę

Wczoraj dostaliśmy informację od jednego z Radnych dzielnicy Mokotów że firma Marvipol dostała jednak (pomimo, a może dzięki brakowi lokalnego PZP) w dniu 21 października 2009 pozwolenie na budowę konkretnego budynku na terenach przylegających do os. Bernardyńska. Potwierdza to giełdowy komunikat prasowy z dn. 21 października 2009, godz. 18:26. Niedostępny jest póki co (przynajmniej nam nie udało się go uzyskać w żadnym z urzedów) projekt techniczny ani inne dokumenty wymagane dla tego typu inwestycji. Jeśli pozwolenie zostało wydane, to wszystko wskazuje na to że pominięte zostało przynajmniej kilka etapów wymaganych przez Kodeks Postępowania Administracyjnego dla tego typu inwestycji. Istnieje podejrzenie, że naruszono m. inn. art. 28 (o konieczności powiadomienia zainteresowanych stron i konsultacjach społecznych) oraz art. 100 (o konieczności konsultacji środowiskowych). Dlaczego mowa jest o prawomocnym pozwoleniu na budowę, skoro do każdej decyzji powinna przysługiwać droga odwoławcza? Przecież
Zgodnie z Art. 28 p. 2, Art 30 p. 5 i p. 6 ust.2 , Art. 32 ust. 1 i 2 oraz Art. 34 i 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118). od decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i zmianie decyzji o pozwoleniu na budowę taka decyzja wymaga przedstawienia szeregu dokumentów a stronom przysługuje prawo wniesienia odwołania do Wojewody Mazowieckiego, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Strony (czyli m. inn. my) nie zostały o tej decyzji w ogóle powiadomione! Nie uznano za strony najbliższych sąsiadów!


Podniesiemy na pewno te kwestie na piątkowym spotkaniu z p. Mikosem. Na chwilę obecną sprawę trzeba nagłaśniać na wszelkie możliwe sposoby. Urzędnicy muszą zapewniać obywatelom dostęp do informacji, a decyzje muszą być podejmowane przy pełnej przejrzystości procesu, a nie w zaciszu gabinetów.

4 komentarze:

 1. Popieram i przychodzę jutro na spotkanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Materiał z TVN Warszawa

  http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1625368,0,,bloki_przy_jeziorku_czerniakowskim_prawie_pewne,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech budują, nie można pozostawać 100 lat za murzynami. Dzięki tej budowie poprawi się na pewno infrastruktura, a lokalizacja stanie sie bardziej prestiżowa (wzrosną też ceny mieszkań w "starych" blokach)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcale nie takie pewne, że wzrosną, jeśli będziemy mieli drogę dla betoniarek zaraz za oknem a w okolicy śmierdzące bajoro. Nie chcemy płacić takiej ceny. A Ty czy byś chciał/a? p.s. Proszę nie mieszać w to Murzynów. Ciekawe, czy poznałeś/aś kiedyś bliżej osobę, która miała inny kolor skóry niż Twój.

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.