sobota, 11 lutego 2012

RDOŚ wie lepiej...

W sobotę 11 lutego 2012 r. na portalu Gazeta.pl został opublikowany tekst p. Michała Wojtczuka Jest decyzja: będą bloki przy Jeziorku Czerniakowskim. Jako cały komentarz niech wystarczy fragment oddający sedno działań RDOŚ:

Plan ochrony Jeziorka Czerniakowskiego mazowiecka konserwator przyrody Anna Ronikier-Dolańska przekazała w piątek wojewodzie.
(...)

W wersji najnowszej o apartamentowcach z garażami zagłębionymi poniżej lustra wód gruntowych nie ma już ani słowa, tak, jakby problem w ogóle nie istniał. Obszernie za to potraktowano w dokumencie zagrożenia takie jak "presja norki amerykańskiej" (zalecenie: "redukcja populacji") czy "potęgujący eutrofizację jeziorka udział ryb karpiowatych" (zalecenie: "zarybianie szczupakiem").

W styczniu warszawscy radni zaapelowali o uzupełnienie planu ochrony jeziorka m.in. o zakaz budowy podziemnych pięter w jego otulinie. Jednak w dokumencie przekazanym wojewodzie konserwator przyrody nie wprowadziła takiego zakazu dla strefy obejmującej m.in. rejon z osiedla Marvipolu.
(...)
Urząd konserwatora przyrody nie chciał uczestniczyć w debacie o tym, jak chronić jeziorko. Ekologów i radnych potraktował, tak jak rodzic odburkujący mechanicznie zza gazety: "Acha. Tak. Jasne, że słucham" do opowiadającego mu coś z przejęciem dziecka ... <-- źródło: w/w artykuł.

7 komentarzy:

 1. Jakiś czas temu wspominałem że nowy plan ochrony będzie "zgodny z zamówieniem". Niestety nie pomyliłem się. Po prostu witki opadają.

  pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba zatrudnić detektywa Rutkowskiego. A nuż odkryje powiązania i to, kto, co i ile wziął.

  OdpowiedzUsuń
 3. poniedziałek, 13 lutego 2012 12:45

  Spotkanie w sprawie Jeziorka Czerniakowskiego
  RDOŚ w Warszawie przedstawił członkom Rady Warszawy stan prac nad planem ochrony dla rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie

  http://warszawa.rdos.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2113:rezerwat-qjeziorko-czernialowskieq&catid=119:gorce-tematy&Itemid=148

  OdpowiedzUsuń
 4. zaczęli kopać po drugiej stronie jeziorka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie tylko po drugiej stronie Jeziorka. Tuż przy Walickiej,a niewielkiej odległości od Jeziorka, pracuje ciężki sprzęt. Wykopy są wielkie i ciągle rosną hałdy ziemi.Walicka wygląda jak wielkie bagnisko, kocie łby widać sporadycznie, reszte, albo powyrywana, albo przykryta mazią.By dostać się na tereny spacerowe, na drugą stronę Jeziorka trzeba zaopatrzyć się w gumiaki, lub wybrać się inną trasą od Trasy Siekierkowskiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba Wolicka, a nie Walicka

  OdpowiedzUsuń
 7. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,60265,10826101,Chciwosc_zgubi_dewelopera__Mnostwo_bledow_w_pozwoleniu.html

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.