czwartek, 20 maja 2010

Spowalniacze na ul. Bernardyńskiej

Zakończył się proces wstawiania w ul. Bernardyńską spowalniaczy ruchu samochodowego, tzw. szykan, "leżących policjantów".  W ten sposób może uda się trochę zmitygować kierowców, zwłaszcza tych spoza osiedla. Niestety bardzo często rozwijali oni na naszej wąskiej i zastawionej samochodami uliczce osiedlowej szalone prędkości zagrażając bezpieczeństwu pieszych, a zwłaszcza dzieci potrafiących znienacka wyskoczyć na ulicę. Spowalniacze zostały rozłożone równomiernie na całej ul. Bernardyńskiej. Pozostaje nadzieja, że spełnią swoją rolę i jednocześnie nie zostaną rozjechane przez ciężkie ciężarówki, które, mimo zapewnień inwestora o niewykorzystywaniu ul. Bernardyńskiej do zaopatrywania budowy, periodycznie się na niej pojawiają.

Aż chciałoby się napisać o kilku projektach dotyczących osiedla, nad którymi przez ostatnie kilka tygodni ciężko pracowaliśmy i które niemal udało się już sfinalizować. Jednak "prawie" robi czasami wielką różnicę więc informacja o nich pojawi się dopiero w momencie gdy zostanie złożony ostatni podpis. W każdym razie szykujemy dla mieszkańców ul. Bernardyńskiej, zwłaszcza tych z niskich numerów, niespodziankę. Tym razem miłą. Szczegóły miejmy nadzieję już niebawem.

Blog zmienił swoją szatę graficzną. Nowy wygląd ma zwiększyć jego czytelność. Wszelkie uwagi mile widziane.

8 komentarzy:

 1. To bardzo dobra wiadomość ale z uwagą słucham co się dzieje na Wiśle... Czy dzisiejsze prace przy koszeniu to przygotowanie do sytuacji kryzysowej?

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi się nowa szata graficzna nie podoba. Wolałam starą. Też patrzę co na Wiśle...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pismo bezszeryfowe http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3j_pisma#Szeryfowe_i_bezszeryfowe jest bardziej czytelne na ekranie (dla osób ze słabym wzrokiem również na papierze).

  OdpowiedzUsuń
 4. Os. Bernardyńska jest na skarpie, więc mamy 3 m dodatkowego wyniesienia. Jeśli wały przeciekną to zawsze coś, może nas nie zaleje. Tym bardziej, że woda będzie miała po drodze ten wielki wykop na łące do wypełnienia. Ja martwię się o prawy brzeg, zwłaszcza Zoo. Jakiś mądry inaczej mówił dziś w tvn że w razie zalania wybiegów będą strzelać do zwierzaków...

  OdpowiedzUsuń
 5. Za niska jest ta fala,żeby na wysokości Siekierek się przelała, a my za daleko. Zastanawia mnie tylko, czy w przypadku oberwania chmury to piękne sztuczne bajoro i kanałek wytrzymają i czy nie zatopi to garaży w tym budynku Marvipolu. Choć to już ich sprawa i frajerów którzy dadzą się devowi nabrać.

  PS: Podoba mi się nowa szata graficzna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwaga o czcionce bezszeryfowej rzeczywiście jest bardzo trafna i próbuję ją uwzględnić. Pozwolicie państwo że trochę poeksperymentuję żeby znaleźć jakiś kompromis (atrakcyjnie graficznie ale też czytelniej niż było). Na chwilę obecną taka wersja wydaje się nawiązywać do starego szablonu dodając mu czytelności. Niestety część rzeczy jest predefiniowana i nie da się dostosować (np. zamiana miejscami paneli). Dziękuję za opinie i czekam na następne.
  Admin.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli chodzi o spowalniacze, to bardzo cieszę się, że się pojawiły. Tylko ten koło "trójki" jest trochę w głupim miejscu: powinien być przed dojazdem do bloków 3 i 4, bo tam najwięcej dzieciaków przechodzi i przejeżdża na rowerach. W tym miejscu gdzie go zamontowali i tak nikt nie chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety, spowalniacze są fatalne, bo zupełnie nie uwzględniają potrzeb rowerzystów. Najechanie na taki garb z prędkością ok. 20 km na godz. skończy się albo poważnym wypadkiem, albo zniszczeniem roweru (np. wygięciem obręczy koła). Rozsądny pomysł, idiotyczne wykonanie.

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.