środa, 4 stycznia 2012

TVN Warszawa - "Nowy plan ochrony dla jeziorka to "bubel""

Na portalu TVN Warszawa można dziś przeczytać tekst na temat ustaleń w sprawie nowego planu ochrony Jeziorka Czerniakowskiego.
- To jest bubel i niczego nie ochrania, bo wciąż będzie można budować w otulinie rezerwatu - tak mieszkańcy okolic Jeziorka Czerniakowskiego komentują nowy plan ochrony dla rezerwatu. Dodatkowo oburza ich fakt, że urzędnicy udostępnili dokument do konsultacji w okresie świąteczno noworocznym. W efekcie na zgłoszenie uwag do planu jest mało czasu.
Nowy, już trzeci plan ochrony dla Jeziorka Czerniakowskiego przygotowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska trafił do urzędu miasta na dwa dni przed wigilią. Od tego czasu urzędnicy mają zaledwie 30 dni na zgłoszenie zastrzeżeń do dokumentu.

Więcej w artykule w serwisie TVN Warszawa. "Nowy plan jest najgorszy ze wszystkich trzech. Wciąż nie mamy dostępu do ekspertyz, na podstawie, których został stworzony, bo RDOŚ nie chce nam ich udostępnić - żali się Joanna Mazgajska z Komisji Dialogu Społecznego." Nasuwa się pytanie, dlaczego kolejny raz RDOŚ demonstracyjnie ignoruje stanowisko organizacji pozarządowych ale również 16 z 20 uwag Biura Ochrony Środowiska. Ile jeszcze będzie trwała ta chora sytuacja?

Radni Warszawy w końcu nie wydali opinii zgłaszając szereg poprawek. Szerzej o tym w materiale TVN Warszawa.

3 komentarze:

 1. pojawił się również artykuł w GW:
  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10915839,Nowy_plan_dla_jeziorka__jeszcze_gorszy_od_poprzedniego_.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry. Chciałabym poruszyć tu problem hałasu który całymi dniami towarzyszy budowie za oknem. Konkretnie łomotu wywoływanego przez jeżdżące ciężarówki z ziemią. Mam małe dziecko które się co chwila budzi, gdy za oknami słychać łupanie jakby się coś waliło. Ja rozumiem, że budowa to niedogodności, ale wydaje mi się, że hałasu z ciężarówek można uniknąć choćby zamykając klapy do przejazdu. Do kogo można się z tym zwrócić? Przecież muszą obowiązywać jakieś normy hałasu, ta budowa nie trwa na pustkowiu tylko obok dużego osiedla.
  Druga sprawa, bardziej wstydliwa, to urządzenie sobie przez ludzi z budowy regularnego wychodka na ścieżce wzdłuż płotu. Tego w żaden sposób nie potrafię zrozumieć. Dlaczego jestem zmuszona niemal co dzień na spacerze z wózkiem wpadać na kolejnego pana w kamizelce stojącego na ścieżce i załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne bez skrępowania obok pod płot. Teraz jest zimno, ale jak przyjdzie wiosna to będzie zwyczajnie śmierdzieć. Czy na budowie nie powinno być jakichś latryn i co na to przepisy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm... Dawniej mieliśmy radnych (radne), którzy (które) wspierały nas w tych sprawach... Może pismo na ten temat trzeba wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru do Marvipolu i do Straży Miejskiej, żeby Marvipol wiedział, że Straż Miejska to też dostała. I może kopię do ratusza i do dzielnicy też. Ja mieszkam trochę dalej od budowy... ale właśnie takie zwyczajne ludzkie sprawy obu stron muszą być brane pod uwagę w tych sytuacjach. Proszę sie nie poddawać i dzwonić, pisać i mówić o tym, co Panią boli. Robotnik też człowiek, ale musi mieć wyznaczone przez przełożonego wygodne miejsce do załatwiania swoich potrzeb, a nie tam, gdzie mu się tylko podoba... Jeżeli firma ma zły stosunek do mieszkańców Bernardyńskiej (i swoich robotników?), może trzeba firmie dawać kolejne szanse, żeby się mogła poprawić przynajmniej w paru detalach dotyczących życia w cywilizowanym społeczeństwie. Może kiedyś się zreflektują? Jeśli tego nie zrobią, będzie to znaczyć, że są firmą niereformowalną, której w dłuższej perspektywie dni są policzone, bo relacje sąsiedzkie to w bogatych społeczeństwach ważna rzecz.

  OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.