czwartek, 14 lipca 2011

Kąpiel w Jeziorku Czerniakowskim pod znakiem zapytania

W serwisie WirtualnaPolska pojawił się artykuł na temat możliwości kąpania się w akwenach na terenie Warszawy. W tekście W Warszawie nie można kąpać się legalnie wspomniane jest również nasze Jeziorko. Oto stosowny fragment:


Zdecyduje Mokotów

Jedyna nadzieja w Jeziorku Czerniakowskim, ulubionym naturalnym akwenie warszawiaków. Od 2008 r. jeziorko było zamknięte z powodu niebezpiecznych bakterii. Otwarto je ponownie rok temu. Radość trwała jednak zaledwie jeden sezon. Obecnie mokotowscy urzędnicy ociągają się z przesłaniem wyników badań do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Już teraz wiadomo, że bezpiecznie popływać będzie można dopiero w sierpniu, bo badania powinny zostać dostarczone do sanepidu minimum 14 dni przed otwarciem miejsca wykorzystanego do kąpieli.

Wszystko przez zmiany przepisów prawa, które od 2011 r. regulują dopuszczenie kąpielisk do użytku. Za proces rejestracji w głównej mierze odpowiada teraz rada gminy. Wyznacza ona wykaz takich miejsc przeznaczonych na kąpieliska na podstawie wniosków organizatorów. Sanepid czeka na przedstawienie przez urząd Mokotowa badań potrzebnych do wydania zgody na dopuszczenie zbiornika do użytku.<--
Źródło: w/w artykuł na WP.pl

Dopisek z dn. 5.08.2011

Zgodnie z informacją zawartą w tekście "Urzędnicy zamknęli plażę nad Jeziorkiem Czerniakowskim" z dn. 4.08.2011 r opublikowanym w SuperExpressie Sanepid zbadał próbki wody w Jeziorku i stwierdził, że możliwa jest w nim bezpieczna kąpiel. W tym miejscu jednak zakaz kąpieli i zamknięcie kąpieliska na Sadybie wydał ... RDOŚ, argumentując, poniekąd słusznie, że jest to rezerwat. W związku z tym istniejące od ponad 20 lat kąpielisko pozostanie, przynajmniej oficjalnie, w tym sezonie zamknięte. Zgodnie z informacjami z artykułu p. Michała Wojtczuka "Kąpielisko bez ratownika. Bo urzędnicy mają urlopy"  opublikowanym na portalu Gazeta.pl możliwe, że kąpielisko z ratownikiem będzie mogło funkcjonować w przyszłym roku.

1 komentarz:

  1. Jakoś niespecjalnie będę płakać jeśli będzie zamknięte. Przynajmniej hordy dzikusów nieraz nawalonych jak szpadel nie będą się kręcić w okolicy. Zresztą to drugorzędna sprawa, jeziorko od strony północnej znowu skróciło się o kilkadziesiąt metrów. O tym to żaden urząd nie pomyśli.

    OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Dane komputera z którego wysyłany jest komentarz są logowane. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata".Jeśli ktoś posiada informację która jest ważna i sprawdzona ale trudno ją zweryfikować, powinien przysłać ją w formie maila na adres kontaktowy bloga podany w prawej górnej części strony głównej bloga. Komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje (anonimowe "rewelacje" nie poparte linkami lub innym weryfikowalnym źródłem), jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga również będą usuwane.

Zasady komentowania treści bloga

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami osób czytających bloga. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób trzecich.
Komentarze zawierające słowa uznane powszechnie za wulgarne będą usuwane. Tak samo usuwane będą komentarze w stylu "chata" oraz komentarze propagujące ewidentnie nieprawdziwe informacje jak również wypowiedzi nie związane z tematyką bloga.

Wyszukiwarka (w blogu i odnośnikach)

Zasady bloga, ograniczenia odpowiedzialności, ochrona prywatności i ochrona praw autorskich

Autorem bloga jest na chwilę obecną grupa osób połączonych ideą ochrony Osiedla Bernardyńska oraz otaczającej go przyrody, a w szczególności rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Blog ten powstał z inicjatywy społecznej, nie stanowi jednak stowarzyszenia, w szczególności nie posiada osobowości prawnej. Blog nie jest czasopismem elektronicznym więc nie posiada redakcji.
Na blogu umieszczane są informacje i komentarze dotyczące spraw mogących mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie społeczności Osiedla Bernardyńska w Warszawie. Blog nie był, nie jest i nigdy nie będzie skierowany przeciwko jakiejkolwiek konkretnej osobie, firmie, partii politycznej, organizacji itd. Blog jako taki nie popiera żadnej opcji politycznej.

Autor bloga oświadcza, że :
1. Linki, przypisy i cytaty użyte w tym blogu pochodzą z powszechnie dostępnych publikacji elektronicznych, aktów prawnych, komunikatów, pism i uchwał i stanowią własność i odpowiedzialność właściwych dla ich publikacji/powstania podmiotów w kontekście kodeksu cywilnego, prawa prasowego oraz odpowiednich ustaw o ochronie własności intelektualnej. Każdorazowe powołanie się w tym blogu na daną publikację zewnętrzną jest wyraźnie zaznaczone z podaniem nazwy źródła i linku lub przypisu do tekstu lub materiału źródłowego aktualnego na chwilę umieszczania danej informacji na blogu.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za treść, nie weryfikuje osobiście tego typu cytowanych materiałów.
2. Dokładana jest wszelka możliwa staranność, aby umieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne.
Jednakże z powodu ograniczeń w dostępie do informacji oraz często trudno weryfikowalnych źródeł nie zawsze jest to możliwe. Podając odnośniki do informacji zewnętrznych Autor w dobrej wierze zakłada, że zostały zweryfikowane przez podmiot publikujący/wydający. Uzyskując informacje w drodze ustnej lub email (np. od mieszkańców itp.) Autor dokłada wszelkiej staranności, żeby je spróbować zweryfikować. Autor dodatkowo wyraża swoje subiektywne oceny, opinie i komentarze na tematy i do materiałów które umieszcza i na które powołuje się w blogu mając do tego prawo na podstawie art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Tym niemniej, jeśli z jakiegoś powodu umieszczona informacja nie odpowiadała stanowi faktycznemu w momencie umieszczenia na blogu lub materiał źródłowy informacji zewnętrznej został skutecznie zakwestionowany na drodze prawnej Autor zobowiązuje się do jej usunięcia/skorygowania bez zbędnej zwłoki, jeśli tylko zostanie o tym fakcie skutecznie powiadomiony (wraz z uzasadnieniem). Podawane informacje są weryfikowane co do aktualności i dostępności źródeł na dzień dokonania wpisu i zgodnie z formułą bloga (zachowana chronologia wydarzeń) nie muszą być modyfikowane wstecznie. Uzupełnienie/doprecyzowanie informacji, której treść uległa zmianie na skutek upływu czasu i nowych wydarzeń, w kolejnym wpisie jest uznawane za działanie wystarczające.
3. Jednocześnie Autor dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić osobom przysyłającym materiały do umieszczenia na blogu anonimowość.
4. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób czytających tego bloga, w szczególności za propagowanie treści tego bloga w innych mediach (tradycyjnych i elektronicznych) o ile sam osobiście nie jest odpowiedzialny za ich przekazanie w/w mediom. Jednocześnie Autor zwraca się z prośbą o nie propagowanie treści tego bloga, adresu www, linków RSS itp w sposób naruszający zarówno dobre obyczaje jak i Netykietę czy regulaminy poszczególnych mediów elektronicznych (portali, grup i forów dyskusyjnych itp.)
5. Autor nie ponosi również odpowiedzialności za treść komentarzy osób czytających bloga, jednakże w miarę możliwości dokłada wszelkich starań aby te komentarze spełniały standardy kultury wypowiedzi oraz nie zawierały treści wulgarnych. Blog ma status ograniczonej moderacji (wyłącznie komentarze do starszych postów), dlatego może się zdarzyć, że komentarz o niedozwolonej treści będzie usunięty z pewnym opóźnieniem.